ОБЛАСНА ВЛАДА РОЗГЛЯДАЄ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ КРЕДИТУВАННЯ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ РЕГІОНУ

Сьогодні відбулась зустріч представників обласної влади та АТ «Укрексімбанк» — державною кредитно-фінансовою установою, 100% акцій якої належить Кабінету Міністрів України. У заході взяли участь заступники голови облдержадміністрації Едуард Брутман, Віталій Кардаш та Злата Некрасова, керуючий філією АТ «Укрексімбанк» Іван Лут, директори Департаментів облдержадміністрації.

Сторони обговорили шляхи можливого співробітництва, кредитування або включення до лізингових програм комунальних підприємств.

Як зазначив Іван Лут, установа готова надавати кредити для придбання техніки та обладнання терміном на 5 років з індивідуальним графіком погашення. Також є можливість позичати кошти на ремонт чи реконструкцію об’єктів, вести  фінансовий супровід проєктів.

За словами Едуарда Брутмана, важливо напрацювати таку схему роботи, коли проєктно-кошторисну документацію, тендер та будівництво виконує одна організація. Це дозволяє значно економити час. Адже іноді дозволи на проведення робіт доводиться чекати кілька місяців. Якщо об’єкт буде запускатися з початку проєктування, це дозволить якісно та швидко працювати. Найближчим часом фахівці сформують перелік доріг, які можливо ремонтувати за умови кредитування.

Також сторони обговорили можливість закупівлі техніки для КП «Облводоканал». Як зазначив його директор Сергій Басанський, транспортний парк підприємства потребує оновлення, також розглядається можливість придбання б\у техніки з-за кордону.

—  Ми готові розглядати різні умови співробітництва. Незважаючи на існуючі ризики, бажаємо працювати з запорізькими комунальними підприємствами та разом розвивати інфраструктуру регіону, — наголосив Іван Лут.

Джерело: Запорізька ОДА