ОЛЕКСАНДР СТАРУХ: МІСЦЕВУ ІНФРАСТРУКТУРУ НЕОБХІДНО ЗБЕРЕГТИ ТА АДАПТУВАТИ ПІД ПОТРЕБИ ГРОМАД

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Олександр Старух під час зустрічі з керівництвом райдержадміністрації та головами міських, селищних і сільських рад Пологівського району. У зустрічі також взяв участь народний депутат України Павло Мельник.

  • Ми вже були у Бердянському та Мелітопольському районах, сьогодні третя оновлена територія – це Пологівський район, який об’єднав багато населених пунктів. На сьогодні наше з вами головне завдання – зробити район новою дієвою структурою, – наголосив Олександр Старух.

Наразі громадам з рівня районів передається низка повноважень та нових функцій. Уже сьогодні вони показують, що справляються з виконанням нових зобов’язань. Але координуюча функція адміністрації нікуди не дівається.

  • Це новий етап реформи. Всю існуючу інфраструктуру необхідно зберегти та адаптувати під потреби громад, бо території мають розвиватися. Мають бути створені амбітні проєкти, схвалені всіма громадами у великому оновленому Пологівському районі, – зазначив очільник області.

Як розповів голова Пологівскої районної державної адміністрації Артур Крупський, на сьогодні район об’єднав різні території та громади. В тому числі, чотири великих міста: Пологи, Оріхів, Токмак і Гуляйполе. Мережа установ культури складає 205 установ, мережа освіти об’єднує 87 закладів, створено 5 інклюзивно-ресурсних центрів. У 75 дошкільних закладах навчається 4629 малят. Також в районі 147 медичних закладів надають послуги населенню.

Як зазначив Артур Крупський, у фінальній стадії реформи децентралізації необхідно гідно пережити перехідний період та ще багато чого зробити   для розвитку інфраструктури громад.

Джерело: Запорізька ОДА