НА ЗАПОРІЗЬКІЙ АЕС ЗАПУЩЕНО ПОВІТРЯНУ ЛІНІЮ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧІ

Завершення будівництва повітряної лінії електропередачі 750 кВ Запорізька АЕС — підстанція «Каховська» є виконанням одного зі стратегічних завдань для забезпечення енергетичної безпеки України.

На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час урочистого відкриття об’єкту.

Глава Уряду зауважив, що введення в роботу повітряної лінії створює можливість для вивільнення замкнених потужностей атомної генерації. Це означає, що Запорізька атомна електростанція зможе постачати більше електроенергії, а це вкрай важливий крок у реалізації енергетичної стратегії України до 2035 року.

—  Завершення будівництва лінії усунуло останні обмеження щодо максимальної потужності в роботі наших атомних електростанцій, а саме — для Запорізької АЕС, — наголосив Денис Шмигаль.

Також Прем’єр-міністр зазначив, що завершення будівництва повітряної лінії ЗАЕС —Каховська є одним із кроків для виконання глобального стратегічного завдання, яке полягає у нарощуванні можливостей для експорту української електроенергії до країн ЄС.

Зокрема, лінія є першим елементом майбутнього транзитного коридору в складі ліній 750 кВ Каховська — Приморська та 400 кВ — Ісакча, який дасть можливість значно розширити потужності для експорту української електроенергії в напрямку Румунії після синхронізації об’єднаної енергетичної системи України з ENTSO-E. Додатковий обсяг для експорту складатиме до 1 000 МВт, що дорівнює потужності одного великого енергоблоку атомної електростанції.

Довідково.

Оператор системи передачі НЕК «Укренерго» в листопаді 2020 року завершив будівництво повітряної лінії класу напруги 750 кВ ЗАЕС — Каховська з новою підстанцією 750 кВ «Каховська» та заходами ліній 330 кВ Каховська—Островська та Каховська—Херсонська. Лінія поставлена під навантаження та включена в роботу. Загальна вартість проєкту (будівництво лінії, підстанції та заходів) складає €195 млн. Будівництво фінансувалося за рахунок кредитів Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку.

Джерело: Запорізька ОДА