Програмні РРО: новий Закон – нові правила

Східне управління офісу великих платників податків ДПС вже ознайомлювало громадськість зі змінами, які чекають користувачів програмних реєстраторів розрахункових операцій запроваджених законопроєктом №4439-д. Документ підписаний Президентом України і 10 грудня поточного року Закон № 1017-IX  від 1 грудня 2020 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» набрав чинності.

За словами керівника управління Анастасії Северін, Закон значно пом’якшує та змінює деякі вже існуючі норми.            Лібералізуються штрафні санкції – прибрано штраф за невідповідність готівки в касі, штраф за неподання звітності з використання програмного РРО, штраф за попереднє програмування товарів та штраф за не створення контрольної стрічки на програмному РРО. Скасовується механізм компенсації частини штрафних санкцій покупцю (КЕШБЕК).

Змінюються деякі терміни щодо обов’язкового застосування програмних РРО: для всіх платників другої-четвертої групи єдиного податку та для інших ризикових видів діяльності – реалізація товарів у мережі Інтернет, текстилю, автозапчастин та вживаних товарів, діяльність ресторанів, готелів, та туристичних агентств термін перенесено на 1 січня 2022 року.

Для виконання вимог Закону немає необхідності ставити «залізне» РРО та платити за його обслуговування або наймати додаткового працівника. У Законі прямо передбачено -програмне РРО надається податковою службою всім платникам БЕЗКОШТОВНО. Необхідно завантажити програму на свій смартфон — абз. 35 ст. 2 Закону України про РРО.

Крім того, слід зауважити, що у підприємця немає обов’язку придбавати принтер при застосуванні програмного РРО – пункт 2 статті 3 ЗУ про РРО. Рішення про те, в якій формі (електронній чи паперовій) видавати чек приймає продавець.