Марафон здорових звичок: запоріжцям радять зменшити споживання цукру

В Україні триває марафон здорових звичок для українців під такими хештегами #ЗдороваУкраїна #ЖивуЗдорово.

Це спільна ініціатива Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я.

Для українців підготовлена ще одна корисна порада на кожен день:

«Зменши споживання «вільного» цукру. Спробуй не підсолоджувати напої цукром і медом, знизити до мінімуму споживання солодощів та випічки, солодких напоїв та фруктових соків.

Якщо тобі хочеться солодощів, варто скуштувати:

—         свіжі фрукти;

—         заморожені фрукти;

—         консервовані фрукти, але обов’язоков в соку, а не в сиропі;

—         сухофрукти без додавання цукру.

Якщо ж все таки купуєш солодке, переконайся, що продукт має низький вміст цукру та споживай невеликими порціями. Також слід уважно ставитися до продуктів з низьким вмістом жиру, оскільки вони часто містять багато цукру. І завжди пам’ятай, що окрім цукру солодка випічка та цукерки можуть містити шкідливі транс-жири.

Саме через «вільний» цукор людина найчастіше набирає вагу. А також порушується обмін речовин і виникає загроза розвитку діабету та серцево-судинних захворювань. Солодке також є найбільш поширеною причиною карієсу зубів.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує, аби ми вживали не більше 6 чайних ложок вільного цукру на день.

Національне дослідження харчування українців 2018-2019 років показало, що кожен третій українець споживає понад 10 чайних ложок цукру на день (близько 50 г/день). А кожен десятий дорослий з’їдає більше 15 чайних ложок різноманітних цукрів. Діти, починаючи з 1 року, в різному віці споживають в середньому від 46 до 67 грамів цукру на день, а це близько 10-16 ложок цукру».

Слідкуй за марафоном здорових звичок #ЗдороваУкраїна і роби щодня маленькі кроки для свого здоров’я.

Джерело: Запорізька ОДА