Анастасія Северін: Біоекономіка – ключовий фактор екологізації промисловості регіону

Керівник Східного управління Офісу великих платників податків ДПС Анастасія Северін взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Біоекономіка як ключовий фактор розвитку виробництва та екологізації промислового регіону», провідним модератором якої виступила д.е.н., проф. Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Наталя Метеленко. Захід в формі онлайн-конференції відбувся 26 листопада п.р. в м. Запоріжжі.

Вирішення окремих проблем екології; удосконалення технологій в промисловості та обслуговуванні виробничого обладнання; питання екологічного оподаткування; реалізація спільних проєктів з контролюючими органами, — такі теми обговорювали науковці Інституту економіки промисловості НАН України, провідних закладів вищої освіти України і Польщі, а також представники органів влади і бізнесу.

Окрема увага була приділена питанню необхідності взаємодії науковців і освітян з органами влади, в т. ч. стосовно актуалізації освітніх програм задля підготовки фахівців економічного напряму високого рівня з урахуванням вимог сьогодення, до успішного вирішення якого долучилися і фахівці Східного управління Офісу великих платників податків ДПС.

Анастасія Северін, зокрема зауважила, що високе значення техногенного навантаження в Запоріжжі, виробнича діяльність підприємств важкої промисловості змушують фахівців з питань екології і охорони навколишнього середовища, науки, освіти, органів влади і бізнесу об’єднуватись для пошуку спільних шляхів стосовно вирішення екологічних питань. Наразі це є вимогою часу, оскільки основним вектором міжнародної політики стало об’єднання екологічних і економічних цілей. Перспективними в нашій країні з цього приводу є питання щодо впливу екологічного оподаткування на розвиток економіки, податкового стимулювання екологічно безпечної діяльності суб’єктів господарювання. І стосується це, в першу чергу, великих промислових підприємств.

В решті-решт, лише об’єднавши зусилля, можна вирішити більшість проблем сьогодення, в тому числі, й нагальні екологічні проблеми.