Понад півмільярда гривень великий бізнес Східної України спрямував на підтримку армії

Більше трьох місяців на Сході України триває проголошене перемир’я, проте навіть в цій ситуації   українські військові знаходяться у надважких умовах. Це говорить лиш про одне: Україна має сподіватись лише на свою армію, її вправність та майстерність. Безперечно, армія не може існувати без підтримки як держави, так і громадян, і військовий збір (який носить статус тимчасового платежу) є одним із складових підтримки ЗСУ.

Так, за словами керівника Східного управління Офісу великих платників податків ДПС Анастасії Северін, за 10 місяців поточного року бізнес, який обліковується в управлінні, сплатив майже 550 мільйонів гривень військового збору. Безперечно, для підтримки та розбудови Збройних сил України кошти мають виділятись ледь не в першу чергу.

Нагадаємо, ставка збору становить 1,5 відсотка від нарахованої суми оподатковуваного доходу громадян. Військовий збір утримують та сплачують до бюджету роботодавці, які виплачують доходи, та податкові агенти. У разі отримання інших оподатковуваних доходів, з яких не справляється збір при виплаті, відповідальним за його перерахування до бюджету є сам платник.