В обласній інфекційній лікарні вже працюють 2 цифрові мобільні рентгенапарати

Про досягнення у сфері медицини під час підсумкової пресконференції за жовтень 2020 р. розповів голова облдержадміністрації Віталій Боговін. У заході також взяли участь заступники голови Віталій Тишечко, Олена Теряєва, Віталій Кардаш, Андрій Буйний, Олександр Свистун (стажування).

За рахунок коштів з резервного фонду обласного бюджету в Обласну інфекційну лікарню придбано 2 цифрові мобільні рентгенапарати. Тепер пацієнти із діагнозом або підозрою на СОVID-19 проходять діагностику прямо в палаті.

Від меценатів отримано 6 апаратів штучної вентиляції легенів – три одиниці для Приморської районної лікарні, один – для Обласного центру серцево-судинних захворювань, один – для Вільнянської районної багатопрофільної лікарні та один для Запорізької дитячої лікарні №5.

Відкрито дитяче відділення протитуберкульозного санаторію, на яке хворі діти Запорізької області чекали довгі 4 роки. Створено сучасний санаторій на 40 ліжок, де діти можуть лікуватись.

Триває будівництво онкодиспансеру. Загальна вартість  будівництва становить 62 млн грн. На цей рік потреба складає 55 млн грн. З них 30 млн на початку року було виділено з державного і обласного бюджетів.

  • Ми всі розуміємо пріоритетність цього об’єкта для області і робимо все, щоб завершити будівництво в цьому році. Тому рішенням комісії було ухвалено розподілення додаткових 20 млн грн з інших об’єктів. 9 жовтня Кабінет Міністрів цю ініціативу підтримав. Наразі підрядник вже виконав роботи на 7 із 20 млн грн. Робота продовжується! – зазначив Віталій Боговін.

Відкрито Обласний центр телемедицини на базі Запорізької обласної клінічної лікарні. Запорізька область стала другою в України, що застосовує сучасні технології в сфері охорони здоров’я. Центр координуватиме процес надання телемедичних консультацій між лікарями первинної допомоги та вузькими спеціалістами. Це означає, що кожен хворий з самого віддаленого села зможе швидко отримати професійну консультацію «за місцем проживання». А лікарі зможуть безконтактно допомогти більшій кількості хворих. В період пандемії коронавірусу це ще один дієвий інструмент чинити опір хворобі.

Як зазначила заступниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва, на сьогодні у Запорізькій області розгорнуто 1703 ліжка для хворих на коронавірус у 21 медичному закладі першої хвилі. З них 795 ліжок забезпечені киснем (47%). Планується розширити ліжковий фонд ще на 409 ліжок. Вже з понеділка очікується, що буде підготовлено 2112 ліжок для хворих на COVID-19. З огляду на епідеміологічну ситуацію також розглядається питання розгортання додаткових ліжок для хворих у санаторіях та створення тимчасових госпіталів.

На сьогодні 22 території з 25 у Запорізькій області мають перевищення базового рівня захворюваності. Найбільша кількість захворювань зафіксована у Пологівському, Оріхівському, Чернігівському та Новомиколаївському районах області.

Олена Теряєва нагадала, що на ранок 6 листопада у Запорізькій області зареєстровано 12 196 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу було зареєстровано 446 нових випадків захворювання.

Джерело: Запорізька ОДА