У Запорізькій області складено 1816 протоколів щодо порушень карантинних вимог

З початку впровадження карантинних обмежень, тобто з березня 2020, у Запорізькій області було складено 1816 протоколів про адміністративне правопорушення відносно осіб, які порушували карантинні вимоги. 1811 з них направлено до суду. Розглянуто 841 адміністративний протокол (46,3%) і накладено адміністративних стягнень у вигляді штрафу на суму 799 тис грн. Із розглянутих 325 протоколів (17,9%) судом накладено стягнення у вигляді зауваження.

Перевірки проводились у ресторанах, кафе, барах, нічних клубах, торгівельних закладах, громадському транспорті. Головні порушення – це недотримання санітарних умов та порушення режиму самоізоляції.

Також Павло Карабута під час брифінгу відповів на запитання представників ЗМІ.

— Чому така мала сума нарахованих штрафів?

— З початку дії карантину було неналежне складання протоколу. Дуже часто в протоколі не зазначалася дата, час та місце складання правопорушення. У справах були відсутні фото- чи відеофіксація правопорушення, а також відсутність свідків тощо. Тому такі адміністративні справи закривалися. За неналежне складання адміністративних протоколів ініційовано проведення службових розслідувань, винних працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

— Чи повинен співробітник поліції носити захисну маску?

— Всі мають дотримуватись карантинних обмежень. І працівники поліції, зокрема. У нас були сигнали, коли наші співробітники були без захисник масок під час виконання своїх обов’язків. На них складено адміністративні протоколи. В Енергодарі працівникам поліції судом було винесено зауваження, і вони надалі працюють в національній поліції, а після прецеденту в Мелітополі, співробітник звільнився з посади за власним бажанням.

— Яка кількість захворілих серед працівників Національної поліції?

— За добу захворіло 15 співробітників.  На лікарняному перебуває 359 працівників, у 101 діагноз COVID підтверджено, 24 вилікувались.

— Мешканці «червоної» зони звертаються до місцевої влади послабити карантинні обмеження. Чи це можливо?

— Рішення щодо введення карантинних обмежень приймається на засіданні державної комісії ТЕБ та НС. Регіональна комісія має право лише посилити карантинні обмеження через зростання захворюваності.

Також Павло Карабута закликав мешканців області дотримуватися карантинних обмежень, не ставитися до цього легковажно та не наражати себе і близьких на небезпеку, бути соціально відповідальними та дотримуватися дистанції, носити маски і робити дезінфекцію.

Джерело: Запорізька ОДА