Запорізькою ОДА проводиться підготовка нової ефективної програми захисту довкілля

Сьогодні, під головуванням очільника Запорізької області Віталія Боговіна відбулося засідання круглого столу  щодо розроблення проєкту Обласної комплексної програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на 2021-2027 роки.

Захід відбувся за участі представників найбільших промислових підприємств міста Запоріжжя, еко-активістів та ЗМІ. У нараді також взяли участь заступник голови ОДА Віталій Тишечко, радник голови ОДА Андрій Буйний, представники Департаменту захисту довкілля облдержадміністрації та члени постійної комісії з питань екології Запорізької обласної ради.

Наприкінці вересня за ініціативи ОДА була проведена зустріч з керівництвом суб’єктів господарювання, об’єкти яких належать до першої групи підприємств-забруднювачів повітря. Було вирішено рекомендувати суб’єктам господарювання надати до облдержадміністрації власні інвестиційні проєкти щодо оновлення виробничих потужностей та зменшення викидів, а Департаменту захисту довкілля підготувати проєкт меморандуму про співпрацю і розробити проєкт програми з урахуванням наданих пропозицій.

Сьогоднішня зустріч робочої групи відбулася позапланово у зв’язку з погіршенням екологічної ситуації через несприятливі метеорологічні умови. За інформацією пересувного лабораторного центру, було зафіксовано перебільшення показників викидів у понад 20% проб. Найбільші перевищення зафіксовано у Заводському, Вознесенівському, Дніпровському та Шевченківському районах міста. Дана ситуація підтверджує той факт, що підготовка нової ефективної програми захисту довкілля є як ніколи актуальною.

  • На жаль, сьогодні фіксуються перебільшення норм викидів. Громадськість вимагає від влади реакції та вживання реальних заходів, які допоможуть вирішити проблеми навколишнього середовища. Для мене дуже важливо, аби нашу область перестали називати неблагополучною з точки зору екології. Щоб люди не мітингували на вулицях від безвиході, а спокійно жили та працювали. Ми всі разом живемо в місті Запоріжжі, ходимо одними і тими ж вулицями. Тому нам треба разом розробити програму охорони довкілля, спланувати дії та йти до їх реалізації, — наголосив під час зустрічі Віталій Боговін.

Під час круглого столу учасники обговорили наявні інвестиційні екологічні проєкти підприємств, терміни реалізації та показники ефективності.

Представники громадськості озвучили свої пропозиції та побажання щодо залучення до розробки Обласної комплексної програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на 2021-2027 роки більшої кількості громадян та науковців. Необхідно також провести аналіз попередніх екологічних програм, щоб розуміти, які заходи було реалізовано, а які ні.

Окремо були висловленні пропозиції відносно розробки комплексної програми моніторингу навколишнього середовища.

Від представників постійної комісії з питань екології Запорізької обласної ради надійшла пропозиція сприяти залишенню 100% екологічного податку на місцевому рівні, а також збільшити фінансування екологічних програм в області.

За результатами зустрічі усі пропозиції будуть враховані, діяльність продовжується у запланованому напрямі. Незабаром відбудеться підписання меморандуму про співпрацю між владою та запорізькими промисловими підприємствами щодо зниження рівня забруднення атмосферного повітря.

Джерело: Запорізька ОДА