Розпочато конкурс на кращий ескіз великого Державного герба України

На виконання постанови Верховної Ради України № 824-ХІ Урядом створено організаційний комітет з підготовки та проведення конкурсу на кращий ескіз великого Державного герба України. Співголовами оргкомітету стали міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та міністр юстиції Денис Малюська.

Прийом ескізів розпочато 1 жовтня. Подати свої ідеї можна до 1 листопада. Підведення підсумків конкурсу відбудеться в грудні.

Найкращі проєкти ескізів отримають премії:

  • перша премія — 100 тис. грн,

  • друга премія — 50 тис. грн,

  • третя премія — 30 тис. грн.

Переможець конкурсу за згодою передає авторські майнові права на ескіз великого Державного Герба України шляхом укладення відповідного договору з Міністерством культури та інформаційної політики України.

Проєкти ескізів подаються або надсилаються поштовими відправленнями з позначкою «На конкурс кращого ескізу великого Державного Герба України» на адресу: 01001, м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 1.

Варто зазначити, що відповідно до статті 20 Конституції України, «головним елементом великого Державного герба України є знак княжої держави Володимира Великого (малий державний герб України). Великий Державний герб встановлюється з урахуванням малого Державного герба України та герба Війська Запорізького законом, що приймається не менше як двома третіми від конституційного складу Верховної Ради України».

Довідково.

Детальніше про конкурс, вимоги та перелік документів — на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

Постанова Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 892 «Про проведення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України».

Джерело: Запорізька ОДА