Запорізькі промислові підприємства та обласна влада спільно працюють над програмою захисту довкілля

Запорізька облдержадміністрація ініціювала розробку проєкту Обласної комплексної програми охорони довкілля на 2021-2027 роки та меморандуму про співпрацю з промисловими підприємствами. Суб’єктами господарювання, об’єкти яких належать до першої групи підприємств-забруднювачів повітря, до облдержадміністрації будуть надані власні інвестиційні проєкти щодо оновлення виробничих потужностей та зменшення викидів.

Нагадаємо, що 17 вересня в Запорізькій ОДА на нараді з представниками промислових підприємств міста Запоріжжя обговорювалися питання наявності різних негативних факторів і в якій мірі вони впливають на екологічну ситуацію в регіоні, перспективи створення дієвих інструментів зменшення шкоди для навколишнього середовища. У результаті було вирішено налагодити співпрацю між владою та запорізькими промисловими підприємствами щодо ефективного вирішення проблеми несприятливої екологічної ситуації та забруднення повітря.

Вчора, 1 жовтня, голова облдержадміністрації відвідав «Запоріжсталь» — одне з найбільших промислових підприємств регіону, де ознайомився з їх проєктами екологічної модернізації.

  • Ми чекаємо від “Запоріжсталі” план конкретних заходів зі зниження навантаження на атмосферне повітря на 20%. Це мають бути обґрунтовані, чіткі, послідовні кроки зі зрозумілими та реальними строками реалізації. Не декларації, не обіцянки, не відписки, які помруть на папері, а нормальні рішення. Їх ми включимо до меморандуму між владою та запорізькими підприємствами та будемо контролювати виконання, — зазначив Віталій Боговін.

Зазначимо, що профільні департаменти облдержадміністрації у співпраці з промисловими підприємствами області займається створенням робочої групи для розробки проєкту Обласної програми охорони довкілля, в рамках якої і буде підготовлено проєкт меморандуму про співпрацю.

Джерело: Запорізька ОДА