У Запоріжжі створюється фонд житла для внутрішньо переміщених осіб

Вчора у м. Запоріжжя відбулась презентація пакету зразкових (модельних) документів зі створення фонду житла для внутрішньо переміщених осіб. Ці документи сприятимуть полегшенню процесу створення та легалізації фонду житла для тимчасового проживання ВПО у громадах, де облаштовується таке житло у рамках проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури (УФСІ VI)».

Пакет документів підготовлений БФ «Право на Захист» на замовлення Українського фонду соціальних інвестицій у рамках реалізації програми «Правова підтримка ВПО та органів місцевого самоврядування».

Органам місцевої влади були презентовані: програма із забезпечення ВПО тимчасовим та соціальним житлом, квартирами на вторинному ринку, переданими у тимчасове користування і квартирами на вторинному ринку з правом викупу; порядки забезпечення житлом зазначених категорій та порядки формування фондів житла; бальна система для здійснення оцінювання і відбору ВПО.

У презентації взяли участь представники громад-партнерів Проєкту УФСІ VI Запорізької та Донецької областей, де триває облаштування житла для тимчасового проживання ВПО, а саме: міст Мелітополя, Маріуполя, Гуляйполя та Комиш-Зорянської ОТГ.

Учасники презентації обговорювали можливості застосування презентованих документів, розробки та прийняття місцевих програм відповідно до чинного законодавства.

Довідково.

Програма «Правова підтримка ВПО та органів місцевого самоврядування» реалізується Благодійним Фондом «Право на Захист» у рамках проєкту  «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ VI» (УФСІ VI), який впроваджується Українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ/Фонд), що фінансується Урядом Німеччини через німецький банк розвитку KreditanstaltfürWiederaufbau (KfW).

Джерело: Запорізька ОДА