Обласна влада вживає заходів щодо забезпечення виконання обласного бюджету

Голова облдержадміністрації Віталій Боговін та його заступник Віталій Тишечко провели нараду з начальником Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області Романом Афоновим та начальником Східного управління Офісу великих платників податків ДПС Анастасією Северін щодо виконання обласного бюджету за доходами.

Учасники наради обговорили проблему недовиконання доходів обласного бюджету за підсумками 8 місяців поточного року та скоординували дії щодо виконання річного плану.

Голова облдержадміністрації Віталій Боговін відзначив, що з 1 вересня зросла заробітна плата працівників бюджетних установ. Наявний фінансовий ресурс дозволяє профінансувати в повному обсязі видатки на заробітну плату, комунальні послуги, стипендії, пенсії та допомоги, які передбачені відповідно до діючого законодавства.

Але можуть виникнути проблеми з фінансуванням інших видатків обласних закладів, регіональних програм, а також коштів співфінансування державних програм, зокрема, державного фонду регіонального розвитку.

Крім цього, з обласного бюджету виділено 118,8 млн. грн на надання фінансової підтримки закладам охорони здоров’я та планується додатково виділити на найближчій сесії ще 38,7 млн. грн для фінансування видатків, які не покриваються програмою медичних гарантій та державними субвенціями.

Для фінансування вказаних заходів у повному обсязі також необхідна мобілізація доходів.

За підсумками наради було вирішено рекомендувати начальнику Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області Роману Афонову та начальнику Східного управління Офісу великих платників податків ДПС Анастасії Северін активізувати роботу щодо:

скорочення заборгованості з платежів до місцевих бюджетів;

легалізації зайнятості та заробітної плати;

протидії ухиленню від сплати податків;

охоплення декларуванням усіх громадян, які не уклали договори про надання в оренду земельних паїв та самостійно їх обробляють тощо.

Джерело: Запорізька ОДА