Медичні заклади регіону отримують підтримку обласної влади

З обласного бюджету виділено 5,4 млн грн на перезарядку гама-терапевтичного апарату для Мелітопольського онкодиспансеру. Це дасть можливість надавати допомогу хворим в частині радіологічного випромінювання. Про це повідомив Віталій Боговін під час звіту щодо діяльності “100 днів на посаді голови облдержадміністрації”.

Загальна вартість перезарядки становить 9 млн грн. Зокрема, 3,6 млн грн передбачено в бюджеті закладу та 5,4 млн грн виділено з обласного бюджету

Згідно проєкту “EMERGENCY 2020” визначено 9 опорних лікарень області, де відбудеться реконструкція приймальних відділень. На сьогодні по 7 лікарнях укладено договори. На 5 об’єктах вже розпочато будівельні роботи (міські лікарні №5 і №9 в Запоріжжі, медико-санітарна частина в Енергодарі, лікарня швидкої допомоги в Мелітополі, Запорізька Обласна клінічна лікарня). З держбюджету вже надійшло 36 млн грн.

Окрім цього, 27,3  млн. грн додаткових коштів направлено на підтримку закладів охорони здоров’я.

— Щодо Обласного протитуберкульозного санаторія, то ми відновили документацію, порозумілися з підрядником, знайшли кошти. Готуються документи для введення в експлуатацію. Сподіваюсь, що діти, хворі на туберкульоз, зможуть пройти реабілітацію вже цієї осені. Також збережено госпіталь ветеранів війни. Статус обсерватора знятий. Вчора Кабінет Міністрів України прийняв рішення передати комплекс будівель на вул. Ленській, 45  до сфери управління ЗОДА. Наступні кроки – заключення договору оренди і подання документів на розширення ліцензії для створення центру психологічної реабілітації, — зазначив голова облдержадміністрації Віталій Боговін.

На сесію облради винесена пропозиція щодо придбання в обласну лікарню цифрового рентгенапарату в сумі 5,1 млн грн та на збільшення точок для підключення кисню в сумі 1,4 млн грн.

Добудовано та відкрито три амбулаторії в  с. Чкалове Веселівського району, с. Гірсівка та с. Олександрівка Приазовського району. Усього в області будується 17 амбулаторій.

Від меценатів отримано 7 апаратів штучної вентиляції легень:

4 для багатопрофільної міської лікарні в Дніпрорудному та 3 для медико-санітарної частини в Енергодарі.

З 9 вересня розпочато реалізацію проєкту з побудови телемедичної мережі в Запорізькій області та створення єдиного медичного простору. Для забезпечення доступної та якісної медичної допомоги всім мешканцям області незалежно від місця проживання. Проведено презентацію проєкту та розпочато навчання сімейних лікарів та медичних сестер, лікарів закладів обласного підпорядкування та опорних лікарень інтенсивної допомоги.

Джерело: Запорізька ОДА