У Запорізькій області вводяться санкції за порушення габаритно-вагових параметрів для всіх учасників перевезень

Заступник голови облдержадміністрації Віталій Тишечко провів засідання обласної робочої групи з питань збереження автомобільних доріг від передчасного руйнування вантажним транспортом.

У засіданні також взяли участь представники Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, Департаменту агропромислового розвитку та захисту довкілля облдержадміністрації, прокуратури Запорізької області, Управління Служби безпеки України у Запорізькій області, Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області, Управління патрульної поліції в Запорізькій області, Головного управління Національної поліції в Запорізькій області,  Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, ДП «Місцеві дороги Запорізької області», ДП «Запорізький облавтодор», ТОВ «Мокрянський кам’яний кар’єр №3», ТОВ «Андрівський гранітний кар’єр»,  ПрАТ «Новополтавський кар’єр».

Учасники засідання обговорили стан дотримання автоперевізниками габаритно-вагових норм на під’їздах до кар’єрів та результати габаритно-вагового контролю у серпні-вересні 2020 року.

— На території області активно проводиться ремонт та будівництво доріг в рамках проєкту Президента України «Велике будівництво». Головна задача місцевої влади – не лише розбудова, а й збереження автошляхів. З початку серпня інспекторами Управління Укртрансбезпеки в Запорізькій області перевірено 5 477 транспортних засобів, виявлено 77 випадків порушення вантажними перевізниками габаритно-вагових норм. Результати габаритно-вагового контролю свідчать про те, що суб’єкти господарювання продовжують нехтувати вимогами законодавства та пускають великогабаритний транспорт на дороги. Великоваговий транспорт розбиває вже збудовані чи відремонтовані автошляхи, про це свідчать чисельні фото розбитих доріг у фейсбуці, чисельні скарги від населення, — зазначив заступник голови облдержадміністрації Віталій Тишечко.

Зокрема, по Мокрянському кар’єру № 3 населення скаржиться на розбиті дороги, тріснуті домівки, значний шум вдень та вночі. Люди просять заборонити рух по селу та погрожують перекрити дорогу.

По Андрівському кар’єру населення скаржиться на руйнацію будинків, доріг та мостів.

По Новополтавському кар’єру постійно фіксуються перевищення габаритно-вагових норм та руйнування щойно відремонтованих доріг.

Віталій Тишечко наголосив, що Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №3743 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю», який посилює відповідальність учасників перевезень та вводить нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів. Ключовий момент – введення санкцій за порушення габаритно-вагових параметрів для всіх учасників перевезень – як вантажовідправників, так і власників або водіїв.

Також Кабінетом Міністрів України видано розпорядження «Про заходи з недопущення руйнування автомобільних доріг», яким передбачається організація цілодобового функціонування пунктів габаритно-вагового контролю, посилення заходів габаритно-вагового контролю, створення спільних мобільних груп за участю представників Укртрансбезпеки, ДФС, Нацполіції та СБУ.

Тож, у Запорізькій області будуть активізовані  документальні перевірки стану дотримання вантажними перевізниками габаритно-вагових норм.

Управлінню Укртрансбезпеки спільно з територіальними органами ДФС, СБУ, Нацполіції доручено забезпечити роботу спільних мобільних груп з метою виявлення фактів порушення правил проїзду транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

Джерело: Запорізька ОДА