Тривають консультації з розробки Держбюджету-2021

Державний бюджет 2021 року має бути збалансованим та буде сконцентрований на соціальному напрямі. Про це наголосив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев під час зустрічі з представниками різних галузей профспілок та роботодавців, представниками Мінекономіки та Мінсоцполітики. Мета зустрічі – здійснення соціального діалогу для обговорення проєкту держбюджету на 2021 рік та можливості врахування в ньому пропозицій сторін.

  • Держбюджет ще остаточно не сформований. Наразі тривають консультації. Водночас ми маємо враховувати нестабільну економічну ситуацію в країні. Так, передбачається дефіцит держбюджету на рівні 6% у 2021 році, 4,5% у 2022 році та 3% у 2023 році. В цьому році він на рівні 7,5% ВВП, ‒ повідомив Роман Єрмоличев.

Також він зазначив, що прийняття рішення про збільшення МЗП – це суттєвий додатковий ресурс, який необхідно врахувати в державному бюджеті.

  • Додаткові видатки становлять близько 47 млрд гривень. Адже з 1 січня 2021 року мінімальна заробітна плата буде збільшена до 6 тис. грн, а з 1 липня 2021 року – до 6,5 тис. гривень. Також при розрахунках до проєкту бюджету на 2021 рік передбачається збереження співвідношення між розмірами посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою, що склалося у поточному році, ‒ зазначив заступник Міністра.

Загалом під час зустрічі представники сторін соціального діалогу обговорили ефективність спрямування та використання бюджетних коштів, наголосили на основних проблемах галузей.

  • Всі профспілкові організації надіслали пропозиції щодо збільшення видатків. Для Мінфіну головне – збалансоване та ефективне використання бюджетних коштів. Усі пропозиції щодо фінансування різних сфер детально опрацьовуються з урахуванням пріоритетів, — підсумував наприкінці зустрічі Роман Єрмоличев.

Джерело: Запорізька ОДА