Зверніть увагу: уточнено порядок обліку об’єктів оподаткування

Східне управління Офісу великих платників податків ДПС звертає увагу на необхідність дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо обліку об’єктів оподаткування, а також на зміни стосовно порядку його ведення.

Органами Державної податкової служби України, з метою здійснення податкового контролю, забезпечується ведення обліку платників податків, об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням (пп. 19 1.1.7; пп. 19 1.1.8; п. 63.3 Податкового кодексу України).

В свою чергу, платник податків зобов’язаний стати на облік  у контролюючих органах, повідомляти про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням у порядку, встановленому податковим законодавством (ст. 16 Податкового кодексу України).

Безпосередньо порядок надання платниками податків повідомлень про об’єкти оподаткування (за формою № 20-ОПП) визначений наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (із змінами і доповненнями)* (далі – наказ № 1588), відповідні норми якого (в т.ч., п. 8.2, п. 8.4, п. 8.6, п. 8.8 розділу VIII) зазнали змін згідно із наказом від 24.06.2020 р. № 323**.

Так, наказом № 1588 уточнено, що у повідомленні за формою № 20-ОПП надається інформація як по власних об’єктах оподаткування, так і по орендованих або переданих в оренду (п. 8.4 наказу № 1588). Також визначені випадки, коли застосовується принцип укрупнення інформації щодо об’єктів оподаткування (зокрема, у разі розташування об’єктів оподаткування за однією адресою) та коли узагальнення відповідної інформації не є можливим (зокрема, по об’єктах майна, що підлягають державній реєстрації з отриманням відповідного реєстраційного номера) (п. 8.4 наказу № 1588).

Крім того, оновленою редакцією наказу № 1588 передбачений окремий порядок надання відомостей про об’єкти оподаткування, що зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об’єкта нерухомого майна) – в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує державну реєстрацію об’єкта оподаткування (п. 8.4 наказу          № 1588).

Відтепер, для платників податків передбачена також можливість переглянути інформацію про об’єкти оподаткування через Електронний кабінет (в приватній частині) (п. 8.8 наказу № 1588).

Нагадаємо, що для зручності платників податків та упередження технічних питань і помилок стосовно формування відомостей, повідомлення за формою № 20-ОПП заповнюється із дотриманням пам’ятки, наведеної у Додатку до Повідомлення за формою     № 20-ОПП.

*наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» від 09.12.2011 № 1588 (із змінами і доповненнями);

**наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» від 24.06.2020  № 323