Запорізькі громади готуються до проведення місцевих виборів

Під головуванням керівниці апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко відбувся традиційний захід «День об’єднаних територіальних громад», який проходив в онлайн-режимі за участі представників районних державних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад.

Під час заходу розглянуті актуально питання — здійснення підготовчих заходів з матеріально-технічного забезпечення місцевих виборів 2020 року, взаємодії відділів ведення державного реєстру виборців з органами реєстрації сільських, селищних, міських рад під час виборчого процесу та результатів моніторингу відповідності виборчих дільниць критеріям доступності.

Зінаїда Бойко поінформувала учасників про особливості місцевих виборів, які назначені на 25 жовтня 2020 року, зауваживши, що вони вперше проходитимуть за декількох специфічних умов. Це нова територіальна основа, нові виборчі системи та запобіжні заходи в умовах карантину. Тому вкрай важливо здійснити належне матеріально-технічне забезпечення виборчого процесу з урахуванням цих новацій.

  • У громадах триває підготовка до проведення місцевих виборів. У цьому році вони будуть проведені в інших умовах через карантинні обмеження. Як ми знаємо, адаптивний карантин продовжено до кінця жовтня. Нам необхідно забезпечити проведення виборів на кожній території. Вже зараз кожна територія має розуміти вимоги до організації голосування з урахуванням здійснення протиепідемічних заходів та за час, що залишився до 25 жовтня, здійснити всі можливі підготовчі дії для матеріально-технічного забезпечення виборчих дільниць і виконання зазначених завдань та заходів. Центральна виборча комісія та Кабінет Міністрів ще нададуть рекомендації, та ми вже зараз повинні розуміти, що необхідно для проведення виборів у безпечних умовах,  — зазначила Зінаїда Бойко.

Джерело: Запорізька ОДА