Запорізькі школи розпочинають новий навчальний рік в умовах карантину

Про особливості початку нового навчального року в умовах адаптивного карантину, що діє у Запорізькій області, сьогодні, 28 серпня, під час брифінгу розповів заступник голови облдержадміністрації (стажування) Олександр Свистун.

Заклади загальної середньої освіти області на 100% готові з 1 вересня розпочати новий 2020/2021 навчальний рік з урахуванням протиепідемічних та профілактичних заходів. Саме тому свято першого дзвоника не буде проводитись у форматі масового святкування, щоб обмежити скупчення людей.

За оперативною інформацією, цього року планується набрати до майбутніх перших класів 17 819 учнів. Передбачається, що загальна кількість учнівського контингенту становитиме близько 174 тис. учнів, що на кілька тисяч учнів більше, ніж минулого навчального року.

Для успішного старту нового навчального року на сьогодні сформована мережа з 534 закладів освіти, навчання в яких розпочнуть 174 тис. учнів; доставлено підручники для 3-х та 7-х класів в повному обсязі (100 %); сформовані маршрути підвезення учнів до місця навчання і в зворотному напрямку у сільській місцевості; оснащені та оновлені кабінети для роботи перших класів за концепцією Нової української школи; проведено 37 капітальних ремонтів у закладах загальної середньої освіти тощо.

Разом з цим, виконано низку протиепідемічних та профілактичних заходів.  Зокрема, заклади освіти забезпечені безконтактними термометрами, дезінфікуючими засобами та засобами індивідуального захисту. Також спеціально відведені приміщення у закладах освіти для тимчасового перебування учасників освітнього процесу у разі виявлення в них ознак гострого респіраторного захворювання.

Визначена робота закладів освіти в умовах карантину:

Керівниками закладів освіти розроблені маршрути руху здобувачів освіти.

Складено графіки, за якими буде відбуватися допуск здобувачів освіти до закладу.

Допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю, буде заборонено.

Педагогічні працівники закладу освіти перед початком занять проводять опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.

У разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби здобувачі освіти тимчасово ізолюються в спеціально відведеному приміщенні закладу, інформуються батьки (інші законні представники) та приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров’я.

Вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора.

Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях.

Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволяється без захисних масок.

На вході до всіх приміщень закладу організовані місця для обробки рук антисептичними засобами.

Пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, аудиторіями мінімізоване.

У розкладі занять передбачено можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп.

Забезпечено раціональне використання запасних виходів із закладу освіти.

Виокремлено зони переміщення для різних вікових категорій здобувачів освіти.

Передбачено проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.

У санітарних кімнатах забезпечено наявність рідкого мила, антисептичних засобів для рук та паперових рушників (або електросушарок для рук).

Використання багаторазових рушників заборонено.

Після кожного навчального заняття будуть проведені провітрювання впродовж не менше 10 хвилин.

На території закладів розміщені контейнери/урни з кришкою для використаних масок.

Джерело: Запорізька ОДА