Перевірки щодо дотримання карантинних обмежень триватимуть і надалі

У прес-центрі Запорізької обласної державної адміністрації відбувся брифінг начальника  Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Віктора Шершнєва. Під час заходу були висвітленні питання стосовно результатів проведення перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання профілактичних та протиепідемічних заходів, перевірки роботи закладів оздоровлення, підготовки закладів освіти до нового навчального року, тенденцій епізоотичної ситуації в області.

 — Епідеміологічна ситуація у Запорізькій області залишається складною. За відповідний період на території Запорізької області зареєстровано 1154 випадки лабораторно підтверджених захворювань на COVID-19. За останню добу зареєстровано 37 відповідних випадків. Це говорить про те, що на території Запорізької області потрібно більш звертати увагу на дотримання усіх вимог, які прописані у постановах головного санітарного лікаря України. Якщо дивитися взагалі ситуацію по області, то на сьогоднішній день в кожному районі зареєстровані відповідні випадки захворювання на COVID-19, – повідомив Віктор Шершнєв.

Спеціалістами Держпродспоживслужби постійно проводиться моніторинг щодо дотримання вимог постанов головного санітарного лікаря України усіма суб’єктами господарювання.

За результатами моніторингу, спеціалістами Держпродспоживслужби виявлено, що найбільше порушень допускають об’єкти торгівлі продовольчими товарами – 66 % від перевірених (у липні цей показник складав 56.9%), заклади громадського харчування – 60 % (у липні – 69%), об’єкти торгівлі непродовольчими товарами – 51% (у липні — 41%).  Менше стали порушувати протиепідемічні вимоги у салонах краси та перукарнях – 39% (67% у липні). Протягом  двох тижнів серпня усього перевірено 593 об’єкти нагляду, недотримання вимог виявлені на 290 (49%).

Порушення залишаються тими ж, що і раніше:

·       недотримання маскового режиму та соціальної дистанції;

·       не проведення температурного скринінгу працівників;

·       непроведення належної дезінфекції, відсутність запасів засобів індивідуального захисту;

·       не дотримується кратність вологого прибирання, не проводиться навчання працівників закладу та інші.

За результатами виявлених порушень санітарного законодавства складено 132 протоколи про адміністративні порушення, надано 271 припис про усунення недоліків, надіслано 114 інформаційних повідомлень до органів влади та Нацполіції.

 — З початку введення карантину  спільно з органами влади та Нацполіцією проведено понад 17 тис. заходів нагляду. На сьогоднішній день складено близько  900 протоколів і відповідно винесено майже 800 постанов. Якщо глянути статистику сплати штрафів, то нині сплачено 212 тис. грн штрафних санкцій, –  зазначив Віктор Шершнєв.

Протягом липня-серпня спеціалістами Держпродспоживслужби продовжувалися моніторингові обстеження закладів відпочинку та оздоровлення.  Всього за вказаний період проведено 674 перевірки дотримання протиепідемічних вимог закладами оздоровлення для дорослих, у 339 випадках виявлені порушення. Всім керівникам надані пропозиції щодо усунення порушень.

Що стосується дитячих оздоровчих закладів, всього у цьому сезоні на узбережжі Азовського моря в області  функціонує 14 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Усі заклади перевірено. На сьогоднішній день дитяча оздоровча кампанія супроводжується постійним моніторингом та перевірками (двічі на тиждень).

На жаль, протягом моніторингових обстежень було виявлено 7 порушень в процесі роботи оздоровчих дитячих закладів. За виявлені порушення на керівників дитячих закладів оздоровлення та відпочинку складено протоколи про адміністративне правопорушення.

Не менш актуальне питання – підготовка закладів освіти до нового 2020/2021 навчального року. Вже сьогодні в цей процес включилися всі служби. Особливу увагу приділено перевірці стану водопровідних та каналізаційних мереж, матеріально-технічної бази, організації дитячого харчування, медичного обслуговування і виконанню Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти. Вже обстежено 27 загальноосвітніх шкіл та 105 дошкільних навчальних закладів освіти. Проведено лабораторні дослідження 494 проб на санітарно-хімічні та 506 проб на мікробіологічні показники, з них 108 – з відхиленнями.

Продовжується робота щодо контролю за реалізацією продуктів харчування на продовольчих ринках. За словами Віктора Шершнева, ситуація практично не змінилася. Серед основних порушень залишаються недотримання маскового режиму та соціальної дистанції та непроведення температурного скринінгу працівників.

Останнім питанням брифінгу стало роз’яснення епізоотичної ситуації в області.

— Вперше за останні роки Запорізька область «вільна» від гострих інфекційних та інвазійних захворювань. Наприклад, у цьому місяці ми зняли обмеження щодо африканської чуми в Мелітопольському районі і практично з другого півріччя Запорізька область стала «вільною» від сказу домашніх та диких тварин, –   повідомив Віктор Шершнів.

 На завершення брифінгу Віктор Шершнєв окремо наголосив на необхідності запобігання поширенню COVID-19 і зазначив, що кожен громадянин, керівник, посадова особа, інспектор повинні дотримуватися вимог постанов головного санітарного лікаря України з метою забезпечення безпечного перебування кожного на об’єктах громадського харчування, загального користування, транспорті.

Джерело: Запорізька ОДА