Запорізький великий бізнес сплатив 1,7 мільярда гривень в місцевий бюджет

Економічна статистика цього року красномовно свідчить, що коронавірус, разом зі всією Україною, зачепив і запоріжців. На українську економіку відчутно вплинули карантинні обмеження, що, в свою чергу, відбилося на рівні надходжень до бюджетів. В результаті, що вперше за останні кілька років здобутки запорізького місцевого бюджету не зростають, а тримаються на рівні попередніх років.

Виконуюча обов’язки начальника Запорізького управління Офісу великих платників податків ДПС Анастасія Северін впевнена, що місцевий бюджет був і залишається індикатором господарської активності міста. І за 7 місяців поточного року великий бізнес, який знаходиться на обслуговуванні в Запорізькому управлінні, сплатив до місцевого бюджету понад 1,7 мільярда гривень, що відповідає надходженням за аналогічний період минулого року.

Традиційно, місцевий бюджет сформували надходження від податку на доходи фізичних осіб. Цьогорік вони склали понад 1,1 мільярда гривень. Окрім цього, великий бізнес сплатив майже 190 мільйонів гривень податку на прибуток підприємств, 280 мільйонів гривень плати за землю та понад 65 мільйонів акцизного податку.

Починаючи з 2015 року, коли старувала реформа децентралізації, фінансова спроможність місцевого бюджету значно збільшилась. За 5 років реформи, навіть вважаючи на здешевлення на 20 відсотків гривні, надходження до запорізького місцевого бюджету зросли в 3 рази.