Запорізький великий бізнес сплатив понад 1,1 мільярд гривень акцизного податку

За 7 місяців поточного року великий бізнес, який обслуговується в Запорізькому управлінні Офісу великих платників податків ДПС, сплатив до бюджету понад 1,1 мільярда гривень акцизного податку.

Очільниця управління Анастасія Северін відзначила, що, навіть не зважаючи на певні економічні складнощі, що виникли через карантин, Державний бюджет отримав майже на 130 мільйонів гривень або на 13% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Окрім цього, великий бізнес запорізького регіону сплатив понад 65 мільйонів гривень акцизу до місцевого бюджету, і це також більше на 14 мільйонів або на 27%, ніж Запоріжжя отримало за січень-липень минулого року.

Крім того, що акциз є стабільним джерелом наповнення бюджетів, він в окремих випадках має і регулюючу функцію, яка направлена на збереження життя та здоров’я українців. Підвищення акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби певним чином впливає на зменшення їх споживання, і Україна в цьому напрямку долучилася до когорти країн, які розробили або переглянули національну політику й плани дій відносно вживання алкоголю і тютюну.

Також зауважимо, що норми Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, в т.ч. акцизного податку, зазнали змін через набрання чинності Законами України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» № 466-ІХ від 16 січня 2020 року та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» № 786-ІХ від 14 липня 2020 року.