Запорізький великий бізнес дбає про довкілля та збільшує сплату екологічного податку

«Встановлена закономірність: чим краще екологічний фон оточуючого навколишнього середовища, тим щасливіші люди. Запоріжжя в такому аспекті, на жаль, не є зразковим містом, хоча екологічний податок великі підприємства сплачують у відповідному розмірі і вчасно», — зазначає в.о. начальника Запорізького управління Офісу великих платників податків ДПС Анастасія Северін.

За 6 місяців поточного року підприємства, які знаходяться на податковому обслуговуванні в Запорізькому управлінні, сплатили понад 82 мільйона гривень екоподатку. 21 мільйон з них був направлений до місцевого бюджету. Багато це чи мало – питання залишається відкритим, проте для наочності можна сказати, що цьогорік підприємства-забруднювачі сплатили на 11 мільйонів гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Головна ж мета екологічного податку – стимулювати підприємства до запровадження екозахисних програм, модернізувати обладнання, вдосконалювати технологічні процеси тощо. А кошти, отримані від цього податку, мають стати засобом для побудови екологічної безпеки як країни в цілому, так і кожного окремого регіону.