З початку року бюджети області отримали пів мільйона гривень в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва

У 2020 році на території Запорізької області було вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва 0,685 га сільськогосподарських угідь, в тому числі ріллі на території Кам’янсько-Дніпровського (0,148 га) та Чернігівського (0,01 га) районів, а також 0,527 га багаторічних насаджень у м. Запоріжжя.

Нараховані втрати сільськогосподарського виробництва склали 535,4 тисячі гривень, які в повному обсязі надійшли до бюджетів області.

Нині на спеціальних рахунках місцевих рад Запорізької області сумарно акумульовано 11,09 млн грн. З них на обласному рахунку – 590,472 тис. грн, на рахунках міст обласного підпорядкування – 1,154 млн грн, на рахунках місцевих рад – 8,259 млн грн, на рахунках районних рад – 1,089 млн грн.

На території області ведеться роз’яснювальна робота щодо використання коштів, отриманих внаслідок відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва на цілі, визначені у статті 209 Земельного кодексу України.

Зокрема, в даний час на території Запорізької області оновлення нормативної грошової оцінки земель потребують 944 населених пункти. В зв’язку з цим Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області ще раз звертає увагу керівників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади на можливість спрямування коштів, отриманих в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва на проведення цих робіт.

Довідково.

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, зумовлені вилученням сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників, підлягають відшкодуванню і зараховуються до відповідних бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України.

Кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проєктів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.

Джерело: Запорізька ОДА