Понад 13 тисяч працівників Запорізької області отримають компенсацію зарплати за період карантину

Постановою Кабінету Міністрів України затверджено порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Як пояснили у Запорізькому обласному центрі зайнятості, для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавець звертається до центру зайнятості за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подає пакет документів.

Крім того, набули чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення», якими передбачено продовження терміну звернення з 30 до 90 календарних днів з дати зупинення(скорочення) діяльності, протягом яких роботодавець має право звернутись до центру зайнятості.

Водночас розширено коло роботодавців, які можуть скористатися допомогою по частковому безробіттю на період карантину, а саме фізичні особи-підприємці,  які не мають найманих працівників.

Зокрема, 6800 підприємств (у тому числі ФОП  — 5,8 тис) Запорізької області отримали позитивні рішення щодо надання допомоги по частковому безробіттю, в результаті чого 13,1 тис працівників отримують компенсацію зарплати за період карантину.

Серед підприємств із найбільшою кількістю працівників, для яких оформлена  допомога по частковому безробіттю, можна виділити наступні:

ТОВ «Василівський завод МК» — 302 особи.

ПАТ «Запоріжавтотранс» — 168 осіб.

ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ОБ’ЄДНАННЯ «РІСТ»- 160 осіб.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ТАВРІЙСЬКА ЛИВАРНА КОМПАНІЯ «ТАЛКО» — 154 особи.

Приватне підприємство «ЕЛТІЗ» -116 осіб.

ТОВ «Приміські сполучення» — 83 особи.

На допомогу по частковому безробіттю на період карантину вже профінансовано 55 млн грн.

Довідково.

Зацікавлені роботодавці мають можливість ознайомитись з покроковою інструкцією щодо отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину на сайті Державного центру зайнятості: http://surl.li/eafv

Джерело: Запорізька ОДА