В області буде створено відкриту карту легальних МАФів

Вчора на пресконференції голови Запорізької облдержадміністрації Віталія Боговіна було анонсовано створення відкритої карти МАФів в області, робота над якою вже триває у співпраці з асоціаціями підприємців.

Ця карта є першою та однією зі складових масштабного інтерактивного ГІС-сервісу. Зазначимо, ГІС-сервіси – це сервіси, що забезпечують доступ до просторових даних, їх обробки, аналізу, пошуку та візуалізації. В основі ГІС-сервісу лежить геоінформаційний ресурс: карта, база даних, інструмент геообробки.

Радник голови з питань інформаційних технологій Єгор Дмитрієв розповів, Запорізька область посідає далеко не перші місця по країні щодо впровадження відкритих державних сервісів.

– Розробка ГІС-сервісу займає багато часу та координації багатьох структур. Почати ми вирішили з відкритої мапи МАФів. Таким чином відбудеться інформування суспільства стосовно легального бізнесу, у той же час, це захищає легальний бізнес з боку держави. При відкритості та доступності цієї мапи буде зменшено корупційні ризики стосовно функціонування та розміщення МАФів. Звичайно, ми сподіваємось на громадський контроль існуючих МАФів. І, як результат, буде збільшено надходження до бюджету і підвищиться якість роботи МАФів, – наголосив він.

Базова функціональність мапи включатиме:

1. Перегляд кожним громадянином переліку легальних МАФів у своєму місті.

2. Подання скарги на існуючі легальні МАФи з питань недотримання вимог законодавства.

3. Можливість залишити повідомлення про незаконно встановлені МАФи.

– Подібні відкриті мапи можуть містити різні дані та матимуть багато шарів. У перспективі, окрім МАФів, на карту будуть нанесені різні об’єкти підприємництва. Обов’язково буде оприлюднено перелік доріг в області, що ремонтуються або потребують ремонту. Не менш важливою є інформація про інфраструктурні та соціальні об’єкти регіону. Плануємо створення бази з існуючими ОСББ, – підсумував Віталій Боговін.

Джерело: Запорізька ОДА