Запорізька обласна лікарня на порозі глобальних змін

Минулого тижня керівництво області — голова облдержадміністрації Віталій Боговін, перший заступник голови облдержадміністрації Іван Федоров, голова обласної ради Григорій Самардак — відвідали Запорізьку обласну клінічну лікарню. Вони ознайомилися з функціонуванням медустанови та планами її модернізації.

— Ми приймаємо пацієнтів як з міста й області, так і з інших регіонів. Унікальне обладнання, яке є у розпорядженні лікарні, дає можливість проводити точні дослідження та отримувати результати в короткі терміни, а комфортні умови перебування та індивідуальний підхід до кожного пацієнта дозволяють відчувати себе, як вдома. Ми доклали багато зусиль для реформування лікарні, але не зменшуємо темпи й прагнемо зробити все, щоб стати ще краще, — підкреслив головний лікар Запорізької обласної клінічної лікарні Ігор Шишка.

Він також ознайомив керівників області з роботою структурних підрозділів, в тому числі, з відділенням гастроентерології та ендоскопії, яке на сьогодні оснащено новітнім сучасним обладнанням. Щорічно у відділенні обстежуються і лікуються близько 10 тисяч осіб.

У майбутньому на базі відділення планується відкриття навчально-тренінгового центру, аналогів якому в Україні немає. Він буде розрахований   на підготовку і лікарів-ендоскопістів,  і на  середній медичний персонал, який активно залучений в роботі відділення.

Сьогодні обласна лікарня стоїть на порозі грандіозних змін. Зокрема, це новий формат приймальних відділень, сучасний дизайн, комфортні умови для пацієнтів і термомодернізація корпусів.

У рамках проєкту EMERGENCY 2020 заплановано переобладнання приміщень, розташованих на першому поверсі головного корпусу, під відділення екстреної медичної допомоги. Цей проєкт належить до національної програми «Велике будівництво» і передбачає облаштування приймальних відділень опорних лікарень в єдиному стандарті — від підбору кольору до розміщення кімнат, що допоможе створити комфортні умови для пацієнта. В рамках проєкту всі лікарні України будуть мати відповідний перелік обладнання, що дасть можливість зробити медичні послуги доступними для кожного. Планується реконструкція на площі 1971 кв. м. І це тільки в рамках проєкту EMERGENCY 2020.

Як пояснив Ігор Шишка, в поточному році коштом Державного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету також будуть термомодернізовані будівлі операційного блоку та аудиторного корпусу лікарні. Буде проведено утеплення стін площею 4480 і 2740 кв. м відповідно. Роботи вже стартували — вікна, двері й вітражі замінили на енергоощадні (понад 700 кв. м). Також в планах утеплення даху, підвалу і горища, заміна і модернізація інженерних мереж.

Коштом Надзвичайної кредитної програми за підтримки Європейського інвестиційного банку та співфінансування коштом місцевого бюджету буде проведена термомодернізація головного корпусу лікарні (утеплення зовнішніх стін, даху, підвалу, горища; заміна вікон і вітражів на енергоощадні; реконструкція систем холодного і гарячого водопостачання, каналізації, електромереж, реконструкція та модернізація системи опалення та вентиляції). Площа фасаду, який буде утеплено, становить 23597 кв. м.

Роботи з термомодернізації приміщень дозволять досягти максимально можливих показників енергоефективності. В результаті пацієнти будуть перебувати в комфортних умовах, а лікарня значно заощадить енергоресурси.

Джерело: Запорізька ОДА