Запорізький великий бізнес збільшує сплату екологічного податку

Майже три чверті всіх шкідливих викидів у атмосферу – це наслідки таких технологічних процесів, як переробка ресурсів і використання енергоносіїв, та виробництва продукції важкої промисловості з низькою доданою вартістю. І це не може не позначатися на екологічному стані в країні. Американський письменник якось писав, що «шкідливим викидам в повітрі просто не вистачало б місця, якби не наші легені».

Отже, впливати на екологічну ситуацію в країні можна або шляхом суворої ефективної системи екологічного контролю або сумлінністю громадян і, в першу чергу, менеджменту підприємств-забруднювачів. Одним з індикаторів екологічної безпеки є екоподаток. Так, за словами в.о. керівника Запорізького управління Офісу великих платників податків ДПС Анастасії Северін, з початку року (за 5 місяців п.р.) великий бізнес, який знаходиться на обслуговуванні в управлінні, сплатив понад 82 мільйона гривень екологічного податку. 61 мільйон з них був направлений до Державного бюджету України, решта – до місцевого. В цілому, це на 10 мільйонів гривень більше за аналогічний період минулого року.

Надходження від цього податку, це саме ті кошти, які мають бути спрямовані на природоохоронні програми. Кінцева ж мета екоподатку – стимулювання підприємств до зниження негативного впливу на оточуюче середовище, що досягається, в першу чергу, шляхом модернізації обладнання, задіяного в процесах виробництва та удосконалення технологічних процесів.