З початку року 16 тисяч жителів Запорізького регіону знайшли роботу

З початку року комплекс різноманітних послуг та матеріальне забезпечення отримали 64,2 тисячі безробітних, які перебували на обліку служби зайнятості. Це на 2,8% більше минулорічного показника аналогічного періоду.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-травня 2020 року 16 тисяч осіб знайшли роботу, в тому числі 6,9 тисяч осіб працевлаштовані до набуття статусу безробітного. З початку року 293 особи працевлаштовано на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 89 осіб започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 1,1 тисячі безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації. З початку року чотири тисячі осіб взяли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Кількість отримувачів допомоги по безробіттю зросла порівняно з аналогічним періодом минулого року та становила 32,4 тисячі осіб, у 2019 році – 26,7 тисяч. В той же час, кількість вакансій, які надали роботодавці до бази даних Запорізької обласної служби зайнятості зменшилась та становила 17,9 тисяч (24,3 тисячі осіб у 2019 році).

Наразі фахівці служби зайнятості вже спостерігають пожвавлення ринку праці – із введенням в Запорізькій області адаптивного карантину працедавці поступово збільшують запит на працівників. Найпопулярнішими професіями, на які нині існує попит, є продавці, кухарі, бухгалтери, водії, електромонтери, покоївки, сторожі та підсобні робітники.

Джерело: Запорізька ОДА