Понад 4,5 тисячі працівників області отримають компенсацію зарплати за період карантину

Після внесення Урядом змін до Закону України «Про зайнятість населення» найманим працівникам передбачено надання допомоги по частковому безробіттю під час карантину.

З початку дії порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, вже майже 500 підприємств Запорізької області отримали позитивні рішення щодо надання допомоги по частковому безробіттю. У результаті чого 4528 працівників зможуть отримати компенсацію зарплати за період карантину.

Зокрема, 108 підприємств вже отримали кошти на свої рахунки для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю.

Серед них: ТОВ «Василівський завод хутра та шкіри» – 302 особи; ТОВ «Таврійська ливарна компанія «Талко» – 154 особи; ТОВ «Науково-виробниче підприємство «ХАРТРОН-ЮКОМ» – 46 осіб; ТОВ «ВКФ «Берегиня» – 32 особи; ТОВ «Зірка Александрії» – 31 особа.

Нагадуємо, допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які зупинили або ж скоротили діяльність через карантин та в разі сплати роботодавцем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності за найманих працівників.

Для отримання допомоги роботодавець може звернутися до центру зайнятості за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подати наступні документи:

  • заяву на отримання допомоги у довільній формі;

  • копію наказу із зазначенням дати початку зупинення/скорочення діяльності;

  • відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;

  • довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні 6 місяців, що передують даті зупинення/скорочення діяльності, виданою ДПС.

Зацікавлені роботодавці мають можливість ознайомитись з покроковою інструкцією щодо отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину на сайті Державного центру зайнятості.

Джерело: Запорізька ОДА