Запроваджено низку заходів підтримки запорізького бізнесу в умовах карантину

Одним з надважливих питань для країни в умовах карантину, пов’язаного з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, є збереження та підтримка підприємництва. Уряд постійно удосконалює механізми підтримки малого і середнього підприємництва та, за необхідності, приймає ряд першочергових, антикризових заходів, направлених на стимулювання його діяльності.

Кабінетом Міністрів України значно розширено можливості участі бізнесу у державній програмі «Доступні кредити: 5-7-9%». Збільшено в два рази максимальну суму кредиту – до 3 мільйонів гривень, розширено коло суб’єктів підприємництва, які можуть отримати державну фінансову підтримку; перелік цілей, на які підприємці можуть брати кредит; запроваджено механізм рефінансування під 0% по діючим кредитам бізнесу за умови збереження робочих місць та зарплат найманим працівникам. Відповідно до нових змін, компенсація ставки по діючим кредитам до 0% буде доступна за умови збереження не менше 60% фонду оплати праці та 80% чисельності персоналу (порівняно з 1 березня 2020 року). Ця умова має зберігатись протягом всього строку отримання саме цієї державної підтримки (детальні умови отримання кредиту за посиланням:  https://5-7-9.gov.ua/).

Крім цього, Урядом запроваджено низку абсолютно нових механізмів прямої фінансової підтримки бізнесу, зокрема:

— надання фінансової допомоги по частковому безробіттю на період карантину, яка передбачає компенсацію витрат на заробітну плату працівників із розрахунку 2/3 тарифної ставки (окладу), але не більше мінімальної заробітної плати, встановленої на 2020 рік (4723 грн) за умови не скорочення працівників та сплати ЄСВ протягом останніх 6 місяців. Розмір допомоги не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати. Реалізація механізму здійснюється через територіальні підрозділи Центру зайнятості (деталі за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobittyu-na-period-karantynu;

—  надання допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої груп платників єдиного податку. Допомога призначається на період карантину та на один місяць після дати його відміни одному з батьків на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року (на дітей віком до 6 років становить 1779,00 грн., від 6 до 10 років – 2218,00 грн.), і виплачується щомісячно за повний місяць (ознайомитися з деталями програми та подати заяву можна за посиланнями: https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua/ або https://diia.gov.ua/services/dopomoga-na-ditej-dlya-fop )

Значна увага приділяється й інформаційній підтримці бізнесу. Офісом розвитку малого та середнього підприємництва (SMEDO) створено загальний інформаційний ресурс для бізнесу, на якому на постійній основі оновлюється інформація, що може допомогти бізнесу в умовах карантину: https://sme.gov.ua/covid19/.

За інформацією Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, в області у поточному році на базі центрів надання адміністративних послуг міст Запоріжжя, Мелітополя та Веселівської селищної ради відкрито інформаційні пункти підприємця (ІПП), до яких можна звертатись у разі виникнення будь-яких питань, пов’язаних із підприємницькою діяльністю.

На період карантину інформаційні пункти консультують в он-лайн режимі за наступними контактами:

м. Запоріжжя – Департамент надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва (тел.: 52-63-12, 238-54-12, 52-95-05, ел. адреса: rozv.pidpr@gmail.com);

м. Мелітополь – melitopol.smedo@gmail.com;

Веселівська ОТГ – центр надання адміністративних послуг (тел.: 0613-62-16-51, ел. адреса: vesele_cnap@ukr.net).

Джерело: Запорізька ОДА