За два місяці карантину працевлаштовано понад 5,5 тисяч запоріжців

У період карантину в Запорізькій області збільшилась чисельність зареєстрованих безробітних. За інформацією Запорізького обласного центру зайнятості, з 12 березня по 13 травня статус безробітного отримали 11 460 осіб. Це у 2,2 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року – 5 157 безробітних.

Серед осіб, які отримали статус безробітного в цей період, 43% втратили роботу саме під час карантину. Але до служби зайнятості звертаються як нещодавно звільнені, так і особи, які тривалий час офіційно не працювали, або працювали за межами України.

Якщо у квітні  в середньому по області щоденно статус безробітного отримували 393 особи, то у травні (з 1 по 13 травня) – 301 особа щоденно.

Середній вік зареєстрованих  безробітних у період карантину  становить 40 років, 60% складають жінки, 33% —  молодь до 35 років. Зареєстровано й 16 безробітних, які досягли 60 років, але не мають необхідного для призначення пенсії страхового стажу.

Переважна більшість  безробітних – це колишні працівники сфери торгівлі та послуг.

На тлі карантину у базі даних служби зайнятості значно зменшилась кількість вакансій — лише 5,2 тис. В той час, як у минулому році з 12 березня  по 13 травня  роботодавцями було надано 11,6 тисяч вакансій.

Найбільше (у 5 разів) знизився попит на працівників галузі тимчасового розміщування й організації харчування, втричі зменшилась кількість вакансій у таких галузях як будівництво, фінансова та страхова діяльність, мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

Протягом карантину за сприяння Запорізької служби зайнятості працевлаштовано 5 672 особи, серед яких  3 608 зареєстрованих безробітних.

Джерело: Запорізька ОДА