Понад 20 тисяч жителів області отримають одноразову грошову допомогу

У квітні після внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» буде здійснено виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Грошова допомога виплачується у сумі однієї тисячі гривень.

У Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації повідомляють, отримають одноразову допомогу не тільки пенсіонери. Адже багато інформації поширювалось саме про допомогу виключно пенсіонерам. Також виплати передбачено:

·        одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю. Крім осіб з їх числа, які одночасно з такою допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», оскільки таку виплату вони отримають в органах Пенсійного фонду України до пенсії у зв’язку з втратою годувальника та в управліннях соціального захисту населення до державної соціальної допомоги  у зв’язку з втратою годувальника;

·        одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

·        одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючої особи, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

У Запорізькій області таку допомогу отримають понад 20,3 тисячі осіб.

Нагадаємо, пенсіонери, розмір пенсійної виплати яких менше 5 тисяч гривень, також отримають матеріальну допомогу у розмірі однієї тисячі гривень.  Тим, хто отримують пенсії на банківські картки, одноразову допомогу в розмірі однієї тисячі гривень буде зараховано автоматично, а тим, хто отримує пенсію через Укрпошту, гроші принесе листоноша.

Джерело: Запорізька ОДА