Законодавчі зміни* для підтримки бізнесу в умовах складної епідеміологічної ситуації

На законодавчому рівні в березні – квітні п.р. рівні прийнято низку заходів з метою підтримки бізнесу завдяки запровадженню податкових преференцій у період складної епідеміологічної ситуації в країни (у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Зокрема, починаючи з 17 березня 2020 року, звільняються від оподаткування податковм на додану вартість (ПДВ) операції, як з ввезення в Україну, так і з постачання на території країни ліків, медичних виробів і обладнання для протидії коронавірусної хвороби (COVID-19).

Перелік таких товарів затверджений Постановою Кабінету  Міністрів  України від 20.03.2020 № 224, в т.ч. до нього включені: ліки для надання медичної допомоги хворим з COVID-19 і медичне обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу таким хворим, дезінфекційні засоби і антисептики, засоби індивідуального захисту (маски, захисні окуляри, рукавички, респіратори) та інші.

В цьому випадку не висуваються вимоги з регламентації дати виробництва таких товарів, країни їх походження (вітчизняного виробництва чи імпортовані).

Також слід зауважити, що зазначена норма розповсюджується на всіх без винятку суб’єктів господарювання (незалежно від їх статусу, форми власності, категорії платника).

Діятиме вказана законодавча норма до закінчення місяця, в якому завершиться дія карантину.

* Пункт 71 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення Податкового кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 року № 540-IX (офіційно опублікований в газеті «Голос України» від 02.04.2020).