Запоріжцям роз’яснюють порядок оплати часу простою виробництва

Запорізька обласна організація Профспілки повідомляє, що Верховна Рада України  внесла зміни до деяких законодавчих актів України.

А саме, в Закон України «Про  внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку  з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Зокрема, статтю 113 викладено в такій редакції: «Стаття 113. Порядок оплати часу простою, а також при освоєнні нового виробництва  (продукції).

Час простою не з вини працівника, в тому числі  на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Про початок простою, крім простою структурного підрозділу чи всього підприємства, працівник повинен попередити власника або уповноважений ним орган чи бригадира, майстра або посадових осіб.

За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній  заробіток.

При цьому час простою з вини працівника не оплачується.

На період освоєння нового виробництва (продукції) власник або уповноважений ним орган може здійснювати робітникам доплату до попереднього середнього заробітку на строк не більше як шість місяців».

Джерело: Запорізька ОДА