Рівень розрахунків запоріжців за послуги ЖКГ знизився, втім усі послуги надаються в штатному режимі

У Міністерстві розвитку громад та територій України відбувся селектор з областями щодо діяльності підприємств житлово-комунального господарства під час карантинних заходів. Головними темами розмови стали падіння рівня розрахунків за спожиті комунальні послуги, відшкодування витрат через збільшення обсягів дезінфекції будівель та об’єктів благоустрою,  вивозу твердих побутових відходів.

Заступник міністра Валентина Москаленко повідомила присутнім, що Уряд схвалив зміни до постанови «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Зокрема, вони стосуються заборони постачальникам електроенергії здійснювати відключення та обмеження нижче технологічного рівня споживання електроенергії підприємствам централізованого водопостачання та водовідведення і заборони припиняти постачання газу виробникам теплової енергії. Ці заходи допоможуть покращити ситуацію обласних підприємств на тлі зменшення рівня оплати житлово-комунальних послуг населенням.

Також Валентина Москаленко повідомила, що Мінрегіон звернувся до МОЗ за рекомендаціями стосовно засобів для дезінфекції житлового фонду та об’єктів житлової мережі, періодичності та обсягу робіт з дезінфекції, щоб розрахувати обсяг необхідного фінансування на ці заходи.

За словами директора Департаменту економіки систем життєзабезпечення Наталії Хоцянівської, наразі критичної ситуації із розрахунками населення за лютий не спостерігається. Станом на 1 березня 2020 року рівень розрахунків населення за спожиті послуги дещо покращився. Рівень розрахунків за теплову енергію збільшився на 13 відсоткових пунктів. Якщо на відповідний період 2019 року він становив 67%, то цього року він складає 81%. Середній рівень розрахунків за спожиту підприємствами послугу водопровідно-каналізаційного господарства по Україні становить 84,1%.

Запорізьку область на селекторній нараді представляв директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віталій Литвиненко. Він зазначив, що тенденція зниження розрахунків за житлово-комунальні послуги також спостерігається в Запорізькій області. Втім, усі послуги надаються в штатному режимі.

– Так, за оперативною інформацією найбільших підприємств галузі, середній рівень розрахунків населення з теплопостачальними підприємствами області за лютий склав 69 %, з підприємствами водопостачання – 84 %. Це значно ускладнило можливість зазначених підприємств вчасно розраховуватись за спожиті енергоносії, що вже призвело до загроз відключення об’єктів критичної інфраструктури області від електропостачання, – прокоментував Віталій Литвиненко.

Посадовець також зазначив, що керівникам територій області необхідно провести роз’яснювальну роботу з населенням щодо необхідності своєчасної оплати платежів дистанційно. В свою чергу, жителям нашої області, споживачам житлово-комунальних послуг, необхідно з розумінням віднестись до необхідності своєчасно оплачувати послуги для забезпечення їх отримання в умовах карантину. Керівникам територій області рекомендовано розглянути питання надання фінансової допомоги комунальним підприємствам на відповідних територіях з цією ж метою.

Також облдержадміністрацією направлені пропозиції до Мінрегіону України щодо внесення змін до діючого законодавства з метою забезпечення безперебійної роботи підприємств галузі та надання послуг відповідної якості споживачам всіх категорій.

Джерело: Запорізька ОДА