ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК ПЛАНУЄ НАДАТИ УКРАЇНІ КОШТИ НА БОРОТЬБУ З КОРОНАВІРУСОМ

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов провів нараду з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) засобами онлайн зв’язку. Сторони обговорили питання залучення позики в обсязі 40 млн євро для швидкого реагування та проведення необхідних заходів з подолання коронавірусу в Україні.

Згадану позику буде надано в рамках чинного проєкту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», відкритого у 2014 році.
Мінрегіон вже отримав від ЄІБ план дій щодо надання обговореної позики. Наразі сторони узгоджують деталі та терміни співробітництва.

– В умовах сьогоднішньої надзвичайної ситуації, створеної коронавірусом, кожна ініціатива, яка має на меті ресурсне підсилення протидії пандемії, є вкрай важливою та терміновою. Мінрегіон в цьому питанні буде співпрацювати із Міністерством охорони здоров’я та Міністерством фінансів задля швидкого отримання кредиту. Кошти позики від Європейського інвестиційного банку буде направлено на придбання необхідного медичного обладнання. Мінрегіон вже працює з МОЗ України щодо переліку обладнання, яке маємо закупити, – пояснив Олексій Чернишов.

Представники Європейського інвестиційного банку зазначили, що підтримують стратегію Уряду України та підтвердили, що для всього світу на сьогодні є надважливою можливість використання достатньої кількості сучасного медичного обладнання для боротьби з COVID-19.

Джерело: Запорізька ОДА