Справляння плати за землю в 2020 році

Великі підприємства м. Запоріжжя сплатили в поточному 2020 році до місцевого бюджету 477 млн. грн., з яких 89,5 млн. грн. (що складає 19 % до загальної суми надходжень) – це плата за землю. Як зазначив керівник Запорізького управління Офісу великих платників податків ДПС Роман Афонов, в порівнянні з минулим роком рівень розміру плати за землю цьогорік перевищено на 11,4 млн. грн., або майже на 15%.

Нагадаємо, що у зв’язку із складною епідеміологічною ситуацією прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17 березня 2020 року № 533-IX, яким, в т.ч., внесено зміни щодо справляння плати за землю.

Так, вказаним Законом передбачено, що не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці.

Таким чином, зменшення податкових зобов’язань по платі за землю за березень-квітень 2020 року для юридичних осіб буде здійснюватися виключно шляхом подання платниками податків уточнюючих податкових декларацій.