ОБ’ЄДНАНИМ СИЛАМ ПЕРЕДАНО 16 ТИСЯЧ МЕДИЧНИХ МАСОК

За інформацією  прес-центру ООС, для забезпечення протиепідемічного режиму у підрозділи Об’єднаних сил організовано постачання медичних масок, захисного одягу, обладнання та засобів для дезінфекції, лікарських засобів, швидких лабораторних тестів для діагностики COVID-19, а також медичної апаратури та приладів для інтенсивної терапії на випадок розвитку ускладнень від даної хвороби.

Так, за підтримки Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій, Об’єднаним силам передано 16 тисяч медичних масок. Найближчим часом очікується надходження такої допомоги і від благодійних організацій.

Як зазначають в прес-центрі ООС, на сьогодні у складі Об’єднаних сил є 4 військових мобільних госпіталі. В них до приймання контактних осіб підготовлено ізолятори загальною місткістю до 200 ліжок. Наразі в Маріуполі додатково розгортаються 35 ліжок в інфекційних боксах військового мобільного госпіталю на випадок масового надходження хворих на коронавірус. Для проведення інтенсивної терапії у військових мобільних госпіталях є 24 апарати штучної вентиляції легень.

Також в мобільних госпіталях кожні два тижні проводяться навчання щодо роботи у випадку виявлення COVID-19. До тренувань залучаються всі, хто може буде причетним до транспортування, ізоляції, приймання та лікування хворих. Зокрема, медичний персонал госпіталів, військових частин, водії санітарного транспорту, екіпажі вертольотів.

На сьогодні серед військовослужбовців Об’єднаних сил випадків COVID-19 не зареєстровано.

У військових підрозділах та серед цивільного населення проводиться роз’яснювальна робота про заходи перестороги та толерантного ставлення до хворих на COVID-19 або осіб з підозрою на захворювання.

Джерело: Запорізька ОДА