ВИПЛАТИ ЗА ЛІКАРНЯНИМИ У ПЕРІОД НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З COVID-19, ЗДІЙСНЮВАТИМУТЬСЯ У ПОВНОМУ ОБСЯЗІ

Як повідомила директорка Фонду соціального страхування України Олена Дума, Фонд продовжує здійснення виплат за лікарняними застрахованим особам згідно з нормами чинного законодавства.

Також вона надала роз’яснення щодо оформлення лікарняних та виплату по них у період надзвичайної ситуації, пов’язаної з інфекційною хворобою COVID-19.

– У разі хвороби застрахованої особи Фонд оплачує листок непрацездатності, починаючи з шостого дня і до повного одужання. У разі захворювання дитини віком до 14 років лікарняний отримує один із батьків, що працює. У такому випадку Фонд оплачує лікарняний лист, починаючи з першого дня до одужання, але не більше 14 календарних днів. Однак, якщо дитина знаходиться в стаціонарі, цього обмеження не має, – пояснила Олена Дума.

За її словами, під час карантину діє особливий порядок видачі листів тимчасової непрацездатності. Зокрема, отримати лікарняний може особа, яка тимчасово відсторонена від роботи під час карантину, якщо її робота пов’язана з обслуговуванням населення у разі, якщо ця особа контактувала з інфекційно-хворою людиною і є бактеріоносієм, та якщо вона не може бути переведена на іншу роботу. Такий листок непрацездатності видається лікарем-інфекціоністом або лікарем-терапевтом, а оплачується Фондом.

– Якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, фінансова допомога коштом Фонду соціального страхування України надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини, – зауважила Олена Дума.

Також Парламентом прийнято закон, який розширює перелік страхових випадків. Так, на час самоізоляції під медичним наглядом Фонд соціального страхування України буде компенсувати 50 % заробітку на підставі отриманого людиною, що працює, відповідного лікарняного листка. Також надаватиметься право на отримання допомоги у разі тимчасової непрацездатності особам, які перебувають у спеціалізованих закладах охорони здоров’я.

При цьому Олена Дума наголосила, що наразі у терміновому порядку вживаються заходи щодо спрощення процедури отримання лікарняних листків. І найближчим часом населення буде проінформовано, яким чином це буде відбуватися у новому форматі.

Нагадуємо, звернутися за консультацією можна на гарячу лінію Фонду за телефоном 0-800-501-892.

Джерело: Запорізька ОДА