У Запорізькій області зберігається тенденція перевищення індексу реальної заробітної плати над загальнодержавним показником

Індекс реальної заробітної плати в Запорізькій області за 2019 рік (проти 2018 року) був вищим за аналогічний показник по Україні – 111,8 % проти 109,8 %. Це дозволило області за показником «індекс реальної заробітної плати» посісти 5 місце серед регіонів України. Про це повідомили у департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.

За даними органів державної статистики, середньомісячна номінальна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника в області у 2019 році становила 10 480 грн. Середня заробітна плата по області перевищувала розміри соціальних гарантій: у 2,5 раза – законодавчо встановлений рівень мінімальної заробітної плати (4 173 грн) та майже в 5 разів – прожитковий мінімум для працездатних осіб (2 102 грн).

Зазначимо, що у 2019 році у порівнянні з відповідним періодом попереднього року темпи росту заробітної плати в області на 1,7 відсоткових пунктів перевищували загальнодержавний показник та відповідали 5 місцю серед регіонів України. Значний вплив на збільшення рівня заробітної плати в регіоні мали високі темпи росту заробітної плати в промисловій галузі області – 123,9 % проти 122,4 % у цій галузі по Україні.

Поряд з цим, в окремих сферах економічної діяльності в області, де середньомісячна заробітна плата вже тривалий час залишається нижчою, ніж по державі, темпи її росту продовжували відставати від середньогалузевих показників по Україні. Зокрема, у сферах професійної, наукової та технічної діяльності, операції з нерухомим майном, державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування, будівництва та фінансової та страхової діяльності.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення ОДА, в інших галузях, де заробітна плата була меншою за середньогалузевий показник по Україні, намітилися позитивні зрушення щодо темпів її зростання.

Тенденція перевищення індексу реальної заробітної плати по області над загальнодержавним показником збереглася і на початку 2020 року (112,7 % проти 112,5 %). Розмір середньомісячної заробітної плати в січні 2020 року склав 10 720 грн, однак темпи її зростання (у порівнянні з січнем 2018 року) на 1,7 відсоткових пунктів відставали від аналогічного показника по Україні.

З більш детальною інформацією можна ознайомитися на сайті ДСЗН облдержадміністрації у розділі Заробітна плата в січні 2020 року за видами економічної діяльності.

Джерело: Запорізька ОДА