Громадам компенсуватимуть кошти за надані соцсервіси

Уряд схвалив постанову Кабміну щодо затвердження Порядку використання коштів, передбачених у держбюджеті для компенсації витрат на виконання державних програм соціального захисту населення. Про це заявила Міністерка соціальної політики України Юлія Соколовська.

За її словами, щоб стимулювати ОТГ до розвитку, Мінсоцполітики платитиме за кожне приймання документів із державного бюджету.

− У законі про Державний бюджет на 2020 рік визначено бюджетну програму для компенсації частини витрат на виконання державних програм соціального захисту населення. На її реалізацію передбачено 150 млн грн. Урядом затверджено механізм використання цих бюджетних коштів. Їх головним розпорядником є Мінсоцполітики, – зазначила Юлія Соколовська.

За інформацією Мінсоцполітики, право на отримання грошової компенсації мають виконавчі органи ОТГ, які надають послуги з приймання документів для призначення соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсацій, грошового забезпечення, послуг окремим категоріям населення тощо. А також ті, що здійснюють їх передачу структурним підрозділам з питань соціального захисту населення в електронній формі за допомогою «Інтегрованої інформаційної системи «Соціальна громада».

Так, цього року з’явиться система фронт-офісів, яка дозволить надавати соціальні сервіси в кожній ОТГ. Тепер для подачі документів на призначення різних видів соціальних допомог людині не потрібно їхати у районний чи обласний центр. Даний сервіс буде доступний навіть у маленькому населеному пункті.

Фронт-офіси лише прийматимуть документи та видаватимуть результати обробки заявникам. При цьому опрацюванням документів займатиметься «бек-офіс», в який інформація направлятиметься одразу із декількох «фронтів».

Нагадаємо, що 4 лютого 2020 року відбулась презентація програмного комплексу «Соціальна громада» та результатів моделювання мережі фронт-офісів, які наблизять соціальні сервіси до мешканців ОТГ. Протягом 2019 року її тестували у 40 пілотних ОТГ у 19 областях України.

Станом на 26.02.2020 вже 91 ОТГ успішно приєдналася до програмного комплексу «Соціальна громада».

Покрокова інструкція приєднання до Програмного комплексу «Соціальна громада» міститься за посиланням.

Довідково. 

Програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» це WEB-додаток, який розроблено з метою наближення адміністративних послуг соціального характеру до мешканців об’єднаних територіальних громад.

«Соціальна громада» об’єднує у єдиному інформаційному середовищі «фронт»-офіси приймання документів від населення, що знаходяться, приміром, у ЦНАП, з «бек»-офісом у структурних підрозділах соціального захисту населення (далі — СПСЗН) райдержадміністрації, де приймається рішення про надання адміністративної послуги соціального характеру.

Так, мешканці ОТГ матимуть можливість:
• оформлення та отримання адміністративної послуги соціального характеру ближче до місця проживання;
• пришвидшення процесу приймання заяв від громадян шляхом формування електронних заяв, як для призначення усіх видів соціальних допомог та компенсаційних виплат, так і для взяття пільговика на облік, призначення житлової субсидії;
• відстеження стану розгляду заяв після звернення до «фронт»-офісу.

Джерело: Запорізька ОДА