Запорізька область готується до впровадження другого етапу медичної реформи

Трансформація системи охорони здоров’я виходить на другий етап, тому обласна влада починає працювати із закладами спеціалізованої допомоги, які з квітня 2020 року, пройшовши процедуру автономізації, будуть отримувати кошти з національного бюджету за контрактом з Національною службою здоров’я України.

Про це під час онлайн-наради розповів перший заступник голови облдержадміністрації Іван Федоров. Також він поінформував про розробку плану перспективного розвитку госпітального округу Запорізької області.

– На сьогодні процедуру автономізації з 59 закладів вторинного та третинного рівнів пройшли 42 заклади, інші знаходяться в процесі. Рішення про зміну організаційно-правового статусу закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування було прийнято Запорізькою обласною радою лише 12.12.2019. Прискорити процедуру автономізації неможливо у зв’язку з дотриманням гарантій, передбачених трудовим законодавством України, – зазначив перший заступник голови ОДА.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, згідно з вимогами Національної служби здоров’я України, до електронної системи охорони здоров’я під’єднано всі 58 закладів, але зареєстровано 42 заклади, у зв’язку з процесом зміни організаційно-правової форми роботи (перехід в КНП), це – заклади охорони здоров’я, підпорядковані Запорізькій обласній раді. Один не зареєстрований у зв’язку з відмовою – Пологівська залізнична лікарня Пологівської ОТГ.

Також облдержадміністрацією на сесію Запорізької обласної ради подано проєкти рішень щодо затвердження статутів 18 закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування, що призведе до стовідсоткової автономізації закладів.

Як зазначив Іван Федоров, постановою Кабміну було затверджено новий Порядок створення госпітальних округів та Типове положення про госпітальну раду. В Запорізькій області розпорядженням голови облдержадміністрації створено та затверджено її склад.

– На сьогодні перелік опорних закладів охорони здоров’я Запорізької області затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів. В них планується реалізація проєкту EMERGENCI 2020 з урахуванням маршрутів бригад екстреної медичної допомоги та встановлення необхідного обладнання. Проєкт EMERGENCI 2020 передбачає проведення в приймальних відділеннях опорних лікарень ремонтів та дооснащення їх необхідним високовартісним обладнанням, – пояснив Іван Федоров.

До переліку опорних закладів, визначених для участі в проєкті EMERGENCI 2020, увійшли:
• Запорізька обласна клінічна лікарня (після сесії Запорізької обласної ради 27.02.2020 – КНП);
• Василівська центральна районна лікарня (натепер КНП);
• Бердянське територіальне медичне об’єднання;
• Міська лікарня № 9 Запорізької міської ради;
• Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги Запоріжжя;
• Пологівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування;
• Спеціалізована медико-санітарна частина Енергодарської міської ради,
• Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги Мелітопольської міської ради;
• Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування.

Результати аудиту опорних закладів охорони здоров’я області та перелік опорних лікарень, визначених для участі в реалізації проєкту EMERGENCI 2020 вже направлено до Міністерства охорони здоров’я України.

Не обійшли увагою й питання надання первинної допомоги у сільській місцевості. Як зазначив Іван Федоров, на сьогодні її надає 31 центр первинної медико-санітарної, що дозволило забезпечити населення доступною, безперервною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медичною допомогою.

− На сьогодні наша мета – впорядкувати мережу закладів охорони здоров’я області, щоб у пацієнта був гарантований доступ – фізичний і часовий – до якісної послуги. Реформа госпітального сектору буде ключовим очікуванням для населення та ключовим зусиллям Уряду у 2020 році. Позитивні зміни завдяки реформі первинної медичної допомоги підвищили довіру українців до якості надання медичної допомоги. Для госпітального сектору ці позитивні трансформації ще попереду. Отже наше завдання зробити цей перехід максимально комфортним для отримувачів медичних послуг, – підсумував Іван Федоров.

Джерело: Запорізька ОДА