Кількість вакансій від запорізьких роботодавців збільшується

Запорізька обласна служба зайнятості впроваджує у свою роботу сучасні форми роботи. Як результат, кількість роботодавців, які користуються послугами служби зайнятості, постійно збільшується.

Як повідомили в обласній службі зайнятості, кількість роботодавців, які надали інформацію про вакансії у січні 2020 року, – 1810. Це на 9% більше, ніж за цей період минулого року. Кількість вакансій, поданих роботодавцями, збільшилась майже на 11% та становила близько 4,8 тисячі.

Спектр послуг роботодавцям умовно можна поділити на три категорії: інформаційно-консультаційні, електронні та фінансові. Також з 1 січня 2020 року в центрах зайнятості запроваджено Інститут консультанта роботодавця.

Щодо інформаційно-консультаційних послуг – це проведення семінарів, ярмарків та міні-ярмарків вакансій, презентацій роботодавців, днів відкритих дверей. Окрім того, сюди можна включити й надання консультацій для керівників та спеціалістів кадрових служб підприємств із питань законодавства про працю та зайнятість.

Послуги служби зайнятості стають більш доступними завдяки впровадженню електронного кабінету роботодавця. Користуючись ним, можливо здійснювати оперативний пошук необхідних кадрів, подавати звітність, отримувати інші послуги.

Серед фінансових інструментів служби зайнятості надається компенсація єдиного внеску роботодавцям за працевлаштування безробітних на нові робочі місця, компенсація оплати праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, організація оплачуваних громадських робіт, організація професійного навчання на замовлення роботодавця, які фінансуються з бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

На сьогодні кількість актуальних вакансій за станом на 18 лютого 2020 року – 1791 одиниця (у м. Запоріжжі – 916 одиниць). Таким чином, на одне вільне робоче місце претендує 12 безробітних осіб (у м. Запоріжжі – 4 безробітних).

За словами фахівців, найпопулярнішими професіями, на які нині існує попит, є професії кваліфікованих робітників – продавці, водії, електромонтери, електрогазозварники, слюсарі, медсестри, охоронники та інші представники робочих професій. Роботодавці також шукають бухгалтерів, економістів та вчителів з відповідним досвідом роботи. 

Джерело: Запорізька ОДА