Населені пункти Запорізької області потребують оновлення нормативної оцінки земель

На території Запорізької області налічується 950 населених пунктів, з яких оновлення нормативної грошової оцінки земель у 2020 році потребують 945 населених пунктів. За підрахунками фахівців, після проведення робіт, надходження від платежів за землю збільшуються, як правило, в 1,5-3 рази.

Як повідомили у Головному управлінні Держгеокадастру у Запорізькій області, важливо оперативно завершити роботи з оновлення застарілої оцінки земель вже у першому півріччі 2020 року.

Для проведення цих робіт органам місцевого самоврядування необхідно:

  • прийняти рішення на сесії органу місцевого самоврядування про надання дозволу на виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту місцевої ради;
  • обрати ліцензовану землевпорядну організацію, яка має право здійснювати відповідну нормативну грошову оцінку земель та укласти з нею договір;
  • передбачити відповідні кошти на проведення робіт у місцевому бюджеті (ст. 209 ЗКУ передбачає можливість спрямування на виконання цих робіт коштів, отриманих в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв).
  • затвердити нормативну грошову оцінку відповідним рішенням сесії місцевої ради.

Довідково.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок застосовується для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності; державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок; визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва; розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Джерело: Запорізька ОДА