Захворюваність на ГРВІ та грип в області перевищила епідемічний поріг на 13,7%

Протягом минулого тижня фахівцями Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ розслідувано 119 випадків інфекційних захворювань, у т.ч. 16 – в організованих колективах. Захворюваність на ГРВІ та грип з 27 січня по 2 лютого була вищою від епідемічного порогу на 13,7 %. Всього за тиждень зареєстровано 5901 випадок захворювання на ГРВІ, із них 70,3 % становлять діти від народження до 17 років (серед них 35,8 % — школярі).

За інформацією обласного лабораторного центру, станом на 7 лютого щеплення проти грипу отримали 14530 жителів міста.

Зазначимо, що за даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 10 лютого в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом не зафіксовано.

Проте, за інформацією Міністерства охорони здоров’я України, на борту лайнера Diamond Princess за результатами лабораторних досліджень в українця, члена команди лайнеру, виявлено гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV. Наразі українець знятий з лайнера, який перебуває на карантині біля берегів Японії, та перевезений до японської лікарні столичного регіону. Там він буде перебувати в ізоляції під відповідним медичним спостереженням щонайменше 14 днів.

Державна прикордонна служба України має перелік усіх 25 громадян України, які перебувають на лайнері Diamond Princess. По поверненню їх до України за ними буде встановлено медико-санітарне спостереження.

МОН нагадує, що для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

1. часто мийте руки або обробляйте дезінфекційними засобами;
2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
4. не споживайте сирі чи недостатньо термічно оброблені продукти тваринного походження.

Джерела з актуальною інформацією щодо випадків захворювання спричинених новим коронавірусом:

Джерело: Запорізька ОДА