З початку року стягнуто близько 500 млн грн боргів зі сплати аліментів

Органи юстиції продовжують роботу зі стягнення заборгованості зі сплати аліментів. Часто аліментні платежі є єдиним законним джерелом доходу осіб, на користь яких вони сплачуються. У випадку сплати аліментів на утримання неповнолітніх ці кошти є їхньою власністю, як передбачено сімейним кодексом України.

Про це повідомили в Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області.

Так, державними виконавцями Запорізької області з початку року було стягнуто понад 499,2 млн грн заборгованості з аліментів на користь 25 277 дітей.

Фахівці нагадують, що статтею 1831 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Несплата аліментів» передбачено притягнення до виконання суспільно корисних робіт за несплату аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість (у деяких випадках – за три) місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Нарахована плата за виконання суспільно корисних робіт перераховується на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Джерело: Запорізька ОДА