Бюджетні програми з оздоровлення та реабілітації в Запорізькій області виконано на 100%

Стан виконання бюджетних програм соціального захисту населення розглянуто під час селекторної наради в облдержадміністрації. В обговоренні взяли участь представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, начальники та спеціалісти управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських рад міст обласного значення.

Мова  йшла про стан виконання бюджетних програм. Зокрема, «Заходи з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях»; «Заходи з соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю» (забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, санаторно-курортним оздоровленням); «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу»; «Застосування постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 №117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти».

Заступник директора Департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Ірина Разуваєва поінформувала присутніх про стан виконання цих бюджетних програм. Стосовно санаторно-курортного лікування постраждалих учасників Революції Гідності та учасників АТО за станом на 4 грудня 2019 укладено 177 угод на суму 1 млн 505 тис. грн, що становить 100%. Касові видатки дорівнюють 1 млн 365 тис. грн або 91% від виділених асигнувань. Вона звернула увагу на низький відсоток касових видатків на ці цілі в м. Бердянськ (65%), Мелітопольському районі (48%) та Приморському районі (50%).

За напрямом психологічної реабілітації цієї категорії громадян укладено 123 угоди на суму 812 тис. грн., що становить 100%.

З метою соціальної та професійної адаптації укладено 73 угоди на загальну суму 1 млн 28 тис. грн, що дорівнює 99% від загального розподілу коштів.

У рамках реалізації бюджетної програми для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації виділено бюджетні  асигнування в обсязі 70 млн 425 тис. гривень.

За підсумками селекторної наради прийнято рішення вжити додаткових заходів щодо стовідсоткового використання коштів, виділених за бюджетною програмою «Заходи з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях» і бюджетною програмою «Заходи з соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю». Також передбачено невідкладно розпочати роботу щодо попередньої оплати у розмірі 100 % загальної вартості за договорами про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Джерело: Запорізька ОДА