За програмою «Доступні ліки» запоріжці скористалися понад 400 тисячами рецептів

Національна служба здоров’я з 1 квітня 2019 року адмініструє урядову програму «Доступні ліки». Вона заснована для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, цукровим діабетом ІІ типу. До списку ліків, які можна отримати за програмою, включено 254 лікарських засобів, 78 з яких можна отримати безоплатно, інші  — з незначною доплатою.

За станом на 15 листопада 2019 договори з НСЗУ вже уклали представники 1141 аптечного закладу. До програми в Україні долучилися  7761 аптечний пункт. Лікарі первинної ланки виписали 9 мільйонів електронних рецептів. За майже 84%  з них уже відпущено лікарські засоби.

За даними Національної служби здоров’я України, у Запорізькій області на сьогодні виписано 462 175 рецептів, відпущено лікарські засоби за 405 359 рецептами, що становить 87,71%.

Перелік аптек, які беруть участь у програмі, можна знайти на сайті НСЗУ.

Крім цього, розроблено новий інструмент для пошуку аптек, які беруть участь у програмі «Доступні ліки». Він складається з пошукової таблиці та інтерактивної мапи з локалізованими на ній аптеками та медичними закладами. З його допомогою кожен український пацієнт зможе шукати аптеки, що надають ліки за державною програмою «Доступні ліки».

Довідково:

Урядова програма «Доступні ліки» діє в Україні з квітня 2017 року. Згідно з нею пацієнт, який уклав декларацію з сімейним лікарем, педіатром чи терапевтом, може за його рецептом отримувати ліки, частково або повністю оплачені державою. Вартість ліків оплачується Національною службою здоров’я (НСЗУ) коштом платників податків.

Джерело: Запорізька ОДА